Toshiba Transistors - Transistor Rohs conform - GT30J322
 Smart Search | Easily Confirm Fit With Your Appliance: Please Click Here
ID#: S4ZAN1213195
Availability :  In Stock
In Stock
Earn: 13 reward points
In Stock
Order will be despatched next working day
Urgent Shipping discounted based on sub-total
On your doorstep
Shipping costs reflect the true cost to ship your parcel, learn more about our shipping.
QTY :
 Guarantee: 180 days
 Condition: New
 Genuine Original Toshiba spare part
Product Information:
Part Type: Transistors
Part Manufacturer: Toshiba
Check the Brand & Model Usage tab below.
Check your rating plate on your appliance for the full model number!
Information:
Housing Type: TO-3PML
Manufacturer: TOSHIBA
Polarity: n-channel
Connection type: Push-through installation
ROHS-konform: Yes
Voltage (Vce): 600 V
Max. Working Voltage: 600 V
Type voltage: +
Capacity: 75 W
Max. Amperage: 30 A
Max. Temperature: 150 °C